Fyzioterapie je medicínský obor, který nabízí cílenou diagnostiku, prevenci a terapii jakýchkoliv potíží, které se týkají pohybového aparátu. Práce s klientem je vždy individuální. Nejsme smluvními partnery žádné pojišťovny. Péče je poskytována za přímou úhradu dle aktuálního ceníku.
S jakými obtížemi vám dokážeme pomoct a proč nás můžete navštěvovat
- bolesti pohybového aparátu (akutní i dlouhotrvající)
- bolesti hlavy
- stavy po úrazu, po operaci
- zlepšení stavu před plánovanou operací
- zlepšení kondice a funkce pohybového aparátu
- prevence potíží pohybového aparátu
- ženské potíže
- péče o sportovce, kompenzační cvičení
- péče o děti a dorost od 3 let
V našem zařízení využíváme tyto techniky:
- Měkké techniky a mobilizace: Měkké techniky si často klienti pletou s masáží. Jedná se o manuální techniku. Masáž splňuje funkci výhradně relaxační a má za úkol celkově uvolnit organismus. Měkké techniky mají rovněž za cíl uvolnit svalové napětí, ale nikoliv celkově, ale velmi cíleně. Měkké techniky provádí vždy fyzioterapeut (nikoli masér), který zná precizně anatomii a umí pracovat s jednotlivými svalovými vlákny a jejich spoušťovými body. Spoušťové body se ukrývají v přetížených svalech a mohou přenášet bolest i na vzdálenější části těla. Uvolnění těchto bodů a přetížených svalových vláken přináší cílenou úlevu od bolesti.
- Viscerální manipulace: je rovněž manuální technika, která však pracuje mnohem jemněji než měkké techniky. Cílem viscerální manipulace je uvolnění všech tkání v těle, které se nacházejí v tenzi. Tato technika pracuje s vnitřními orgány, které jsou připevněny k páteři vazy. Pokud je vaz vnitřního orgánu v tenzi, přímo tak ovlivňuje páteř a celý pohybový aparát. Práce s vnitřními orgány vám tedy může pomoci při bolestech v pohybovém aparátu. Technika se používá i na uvolnění jizev (nedávných i velmi dávných). Každá jizva má tendenci se zkracovat a tím se zkracují i tkáně okolo jizvy. Často tímto způsobem vznikají bolesti i na vzdálených částech těla. Uvolněním jizvy se mohou vaše bolesti zmírnit a zlepší se i vaše držení těla. V neposlední řadě tuto metodu ocení pacienti, kteří mají v dutině břišní jakékoliv srůsty – i to dokážeme uvolnit.
- Akrální koaktivační terepie: je rehabilitační metoda založená na neurofyziologickém podkladě. Je vhodná pro všechny bolestivé stavy – jak akutní, tak chronické, nebo pro ty, kteří potřebují stabilizovat své tělo a probudit hluboký stabilizační systém (hypermobilita, špatné držení těla, oslabený střed těla, apod.). Metoda pomáhá i lidem v dekondici, ale i vrcholovým sportovcům, kteří kompenzují svou velkou zátěž. Metoda je aktivně prováděna pacientem.
- Koncept Propriofoot: Unikátní koncept pro stabilizaci hlezenních kloubů (kotníků) a nohy. Jedná se o pomůcku, která cíleně zapojuje drobné svaly nohy a mobilizuje klouby. Jedná se o cílenou prevenci a léčbu podvrtnutých kotníků.
- Terapie pánevního dna Koncept Rehaspring: metoda zahrnuje cílené vyšetření svalů pánevního dna per vaginam. Na základě výsledků je pacientce zadán cvičební plán na cvičení pánevního dna za cílem dosažení větší síly a funkce a zbavení s inkontinence (nechtěný únik moči).
- Terapie pánevního dna metodou 3x3 dle Renaty Sahani: Metoda se zaměřuje na pánevní dno ženy. Metoda pracuje se třemi úrovněmi: fyzickou (svaly, kosti), emoční a energetickou. Propojuje pánevní dno s funkcí nohy a krku. Práce s touto metodou je hluboká a výsledky velkolepé. Pomáhá při nejrůznějších ženských potíží.
- Stabilizační cvičení na nestabilních pomůckách: senzomotorická stimulace je cvičební metoda, která zlepšuje stav a vnímání pohybového aparátu. Harmonizuje funkci těla tak, že posiluje oslabené svaly a nutí k relaxaci svaly přetížené. Pohyb se tímto stává více ekonomickým a šetrnějším pro naše klouby. Cvičení funguje na neurofyziologických principech a je vhodné jak pro chronické potíže a bolesti, tak pro poúrazové a pooperační stavy.
- Kinesio Taping: Tejpování pružnými páskami je dnes velmi moderní metoda. Možnosti kinesiotapu jsou v dnešní době téměř neomezené - lze tejpovat pro zvýšení nebo snížení svalového napětí, proti bolesti svalů či kloubů, proti otoku (tzv. lymfatický tejp), pro korekci držení těla (za pomoci mechanických tahů, které 24 hodin denně korigují vadné držení těla).Kinesiotaping doporučujeme jako doplňkovou metodu k další terapii.